tüm emoların buluşma noktası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» şarkı armagan et
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1C.tesi Mayıs 23, 2009 11:17 am tarafından kml

» Toygar Işıklı - Kalbimdeki Sancı
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1Perş. Nis. 30, 2009 10:30 pm tarafından kml

» irenc espiriler
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1Çarş. Nis. 29, 2009 7:33 pm tarafından ZaLiM_-_99

» ÜSTTEKİ ÜYE
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1C.tesi Nis. 11, 2009 12:29 am tarafından kml

» üsteki üyenin kelimesine zıt cevap ver
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1C.tesi Nis. 11, 2009 12:24 am tarafından kml

» gökhan türkmen in hayatı
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1C.tesi Nis. 11, 2009 12:21 am tarafından kml

» emo`ların favori filmleri
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1C.tesi Nis. 11, 2009 12:14 am tarafından kml

» Murat Boz - Beni Bana Bırak
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1C.tesi Nis. 11, 2009 12:04 am tarafından kml

» Yusuf Güney - Aşkım Aşklarından Bulasın
Ceza Roportajinda neler demis Icon_minitime1Ptsi Nis. 06, 2009 12:39 pm tarafından ZaLiM_-_99

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

Ceza Roportajinda neler demis

Ceza Roportajinda neler demis Empty Ceza Roportajinda neler demis

Mesaj  kml Perş. Şub. 26, 2009 9:39 pm

Herkese saygı ve selamlar...

Öncelikle yaptığımız işlere saygı gösterip destek veren ve insanca eleştirmeyi bilen herkese çok teşekkür ederim. 29 nisan da çıkan Feyz Al single inin benim için değeri, annemin doğum gününe denk gelmesiyle daha fazla bir anlam kazandı.

Bazı kardeşler; elinizden geldiğince her şeyi yakmaya çalışıyorsunuz. Ailelerinizi yanınıza alıp şöyle söyleyin “anne baba bakın insanlar ne güzel şeyler yapıyor en azından bir şeyler yapıyor” . Sonra “biz de onların bütün emeklerini insanlara dağıtıyoruz yollarına taş koyuyoruz” deyin . Hadi ailelerinize bakın siz bizi böyle yetiştirdiniz işte bundan başka bir şey beceremiyoruz deyin . Bu küçük yaşınızda nasıl bu hale geldiniz bilmiyorum ama yozlaşmışlığın geleceği olarak sizin bayrağınız kırıldı bile. Ölmüş insanlara küfür etmek, erkek gibi ağzını sıkı tutamamak ve kin kin kin... Kendinizi bitireceksiniz yapmayın. Enerjinizi tüketmeyin boş verin. Demek ki bu sizin işiniz değil. Hak ettiğinizi düşündüğünüz yerde değilseniz, bu benim suçum değil. Benden daha çok ne biliyorsunuz ki? Benim hayatımla benden çok ilgilenen kendi hayatını boşlamış tipler türedi. Artık beni ve bazı isimleri bırakın underground’da bir sürü iyi, başarılı, ışığı parlayan gruplar ve mc'ler var. Biraz onlarla ilgilenin.

Single'a gelince Fuchs'a diss falan yok. O benim her zaman arkadaşımdır. Bu ülkede rapi onunla biz başlattık. Ayrıca ben insanların özel yaşantılarına girmeden yüzeysel olarak alay edip hiciv yapabilirim. Zaten öyle de oldu ******laşmanın alemi yok. En yakınımdaki insan bile kaypakça diss yazıp dinletebiliyor. Benden daha iyi olduğunu düşünen varsa çalıntı sözlerle değil freestyleda konserde karşıma gelsin. Biriyle derdim varsa o benimle onun arasındadır. Bu da kimseyi ilgilendirmez. Ben yazılar yazıp çamur atmak ve kavga etmek yerine rap yapıyorum. Ne dedikoduya ne de iftiraya ihtiyacım yok. Singleda her daim benimle uğraşan, alçakça eleştirip küfreden, canımı sıkanlar ve bunun yanında ilham aldığım her şeyi yazdım. Bana yazdıklarımın anlamını sormayın. İsteyen hepsini üzerine alır.

Ayrıca her zamanki gibi içimden geleni yaptım. Yıllardır o kadar olaya rağmen tek bir satır cevap yazdığımı ya da herhangi eleştiri ya da karalayıcı bir yorumumu gördünüz mü? Single’da da hepimize saldıran insanlara kendimce cevaplar verdim. Daha önce de vermiştim ama siz gene korkmuştunuz karşı tarafta kalmıştınız. Şerefsizce bunu kendinize fırsat bilip en zayıf anda saldırdınız. Gücünüz anca kendi ortamınızla uğraşmaya yetiyor. Sokakta sizinle alay eden insanlar var.. Giyinişinizle, müziğinizle, tavırlarınızla yani özgürlüğünüzle ve bunu yapanlarınsa kendilerinin de özenti olduklarının farkında olmamaları büyük acı. İşte sizin düşmanlarınız orada. Sizi her gördükleri yerde eşşek gibi yow yow diyen salaklar, televizyona çıkıp hepimizi boyz anılarla aynı kefeye koyanlar, Amerikan raplerine para verirken bizim kliplerimiz için para isteyenler, o Amerikanlarla bizi aynı zannedenler ve dahası dahası... Sizin yaşınızdayken bizim kavgamız sokaktaydı ama şimdi daha büyükleriyle uğraşıyoruz.

Türkçe Rap’e destek internette yorum yapmakla olmaz. Yerinizde olsam oturur ağlardım. Eğer bana katılıyorsanız bölünmeyin. “Dostça rakip” olun. Bırakın toplumda isteyen istediği müziği dinlesin, istediği gibi giyinsin. Sonuçta herkesin nedeni aynı, Kimsenin albümünü single’ını zorla almak zorunda değilsiniz. Hileyle kazanacağınız zaferi vicdanınıza kabul ettirebilecek misiniz? Yaptıklarınız size geri dönmeyecek mi? Ben bunu asla yapmadığım için buradayım.

Şu kısa hayatta bir şeylerin farkına varıp dürüst yaşayan tüm kardeşlerime, büyüklerime saygı ve sevgilerimle... “Yerli Plaka”'da görüşmek üzere, sağlık ve mutluluk dilerim.

Ceza
kml
kml
moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 108

- Similar topics